2014 BCAPL National Championships
DivisionMatchFirstLastTeamTableStart TimeRegionLeagueResultBracketMatches
8ASD L2-5 Hani Kamani Kamani/Lu California 16 33
8ASD L4-4 Frank Almanza Almanza/Gonzalez California 16 9
8ASD L2-19 Billy Fuller Fuller/Fuller Texas 152 25
8ASD L2-15 Priya Nataraj Eifler/Nataraj Wisconsin 553 33
8ASD L2-16 Ted Woods Woods/Denning California 33
8ASD L1-8 Heather Shaddock Schisler/Shaddock California 148 49
8ASD L2-24 Michelle Cortez Ramirez/Cortez Texas 1352 25
8ASD L1-10 Chrissy Pluta Perron Jr/Pluta Minnesota 343 49
8ASD L2-4 Connie Williams Williams/Williams Oklahoma 98 33
8ASD L2-9 Steve Tune Tune/Carter Oregon 432 33
8ASD L1-8 Ron Schisler Schisler/Shaddock California 148 49
8ASD L2-10 Mike Messer Messer/O'Heron Wisconsin 348 33
8ASD L3-11 Brenda Willis Gervais/Willis British Columbia 1037 13
8ASD L2-17 Deb Daland Mason III/Daland Virginia 891 25
8ASD L4-3 Amy Theriault Woolley/Theriault Ohio 184 9
8ASD L2-20 Amanda Pulley Avalos/Pulley Arizona 1094 25
8ASD L2-21 Leslie Bernardi Whaley/Bernardi Nevada 879 25
8ASD L2-1 Drew McCoy McCoy/Pierce Texas 554 33
8ASD L2-2 Pete Kolackovsky Kolackovsky/Charest Alberta 539 33
8ASD L3-12 Brian Marshall Marshall/Duddy New York 573 13
8ASD L3-5 Jim Carmona Carmona/Carmona Nevada 769 17
8ASD L2-23 Andrew Cleary Cleary/Feliz Florida 1252 25
8ASD L5-3 Stacy Novack Kang/Novack California 16 4
8ASD L3-2 Marji Damoth Barba/Damoth California 16 17
8ASD L3-8 Victor Martinez Martinez/Steinbach Nevada 807 17
8ASD L2-2 Tracey Charest Kolackovsky/Charest Alberta 539 33
8ASD L2-8 Mike Zygmunt Zygmunt/West Michigan 1465 33
8ASD L1-6 Sky Cristadora Cristadora/Cristadora Montana 379 49
8ASD L2-13 Joyce Paulo Paulo/Paulo California 33
8ASD L2-12 Seth King King/Asleson Montana 379 33
8ASD L2-13 Jason Paulo Paulo/Paulo California 33
8ASD L4-2 Kenny Brisbon Brisbon/Levenhagen Michigan 124 9
8ASD L2-3 Phyllis Fernandez Prine/Fernandez Washington 430 33
8ASD L3-12 Emily Duddy Marshall/Duddy New York 573 13
8ASD L3-4 Crystal Mccormick Gentile/Mccormick Florida 442 17
8ASD L3-6 Brenda Schilling Marsolek/Schilling Minnesota 214 17
8ASD L1-2 Mike DeWitt DeWitt/Yazzie Florida 1326 49
8ASD W7-1 Melinda Huang Harada Jr/Huang California 16 2
8ASD L3-2 Butch Barba Barba/Damoth California 16 17
8ASD L2-16 Louise Denning Woods/Denning California 33
8ASD L1-6 Macy Cristadora Cristadora/Cristadora Montana 379 49
8ASD L4-2 Jaymi Levenhagen Brisbon/Levenhagen Indiana 124 9
8ASD L2-23 Yomaylin Feliz-Forman Cleary/Feliz New Jersey 1252 25
8ASD L5-1 Michelle Yim Sharp/Yim Texas 1273 5
8ASD W8-1 Liz Lovely Olinger/Lovely Ohio 983 1
8ASD L2-4 Faron Williams Williams/Williams Oklahoma 98 33
8ASD L4-5 Ernesto Bayaua Bayaua Jr/Garland Texas 1273 7
8ASD L2-9 Linda Carter Tune/Carter Oregon 432 33
8ASD L3-9 Taylor Hansen Johnson/Hansen Minnesota 234 13
8ASD L1-14 Kyle Boers Boers/O'Heron Wisconsin 348 49
8ASD L3-11 Gordon Gord Gervais Gervais/Willis British Columbia 1037 13
8ASD L1-16 Karla Bagley Freeman/Bagley Oregon 46 49
8ASD L1-14 Kelly O'Heron Boers/O'Heron Wisconsin 348 49
8ASD L2-21 Doug Whaley Whaley/Bernardi California 879 25
8ASD L5-3 Johnny Kang Kang/Novack California 16 4
8ASD L2-24 Jimmy Ramirez Ramirez/Cortez Texas 1352 25
8ASD L4-3 Dennis Woolley Woolley/Theriault Ohio 184 9
8ASD L4-6 Cecil Monge Monge /Lo-Birch Colorado 258 7
8ASD L3-9 Sean Johnson Johnson/Hansen Minnesota 234 13
8ASD L2-11 Larry Wilson Wilson/Wilson British Columbia 186 33
8ASD L3-1 Nancy French Rivera/French Arizona 554 17
8ASD L2-7 Michael Allen Allen/Whitten Utah 720 33
8ASD L2-5 Trinh Lu Kamani/Lu California 16 33
8ASD L4-6 Laura Lo-Birch Monge /Lo-Birch Colorado 258 7
8ASD L2-18 Shawn Modelo Lyng/Modelo California 879 25
8ASD L1-16 Jason Freeman Freeman/Bagley Oregon 46 49
8ASD L3-1 Bobby Rivera Rivera/French Texas 554 17
8ASD L4-5 Theresa Garland Bayaua Jr/Garland Texas 1273 7
8ASD L2-6 Renee Benton Franklin/Benton Texas 1278 33
8ASD L1-10 Michael Perron Jr Perron Jr/Pluta Minnesota 343 49
8ASD L2-22 Carol James Skinner/James Colorado 495 25
8ASD L3-7 Christopher Ackler Ackler/Finley California 515 17
8ASD L2-14 Rodney Parsons Parsons/Parsons West Virginia 1044 33
8ASD L3-5 Anne Carmona Carmona/Carmona Nevada 769 17
8ASD L3-10 Patty Comstock Paypompee/Comstock Alberta 539 13
8ASD L6-1 Katy Scott Onomura/Moore Nevada 3
8ASD L2-1 Kim Pierce McCoy/Pierce Texas 554 33
8ASD L3-8 Sally Steinbach Martinez/Steinbach Wisconsin 807 17
8ASD L3-3 Dan Leung Leung/Sakamoto Alberta 624 17
8ASD L4-4 Em Gonzalez Almanza/Gonzalez California 16 9
8ASD L3-10 Jon Paypompee Paypompee/Comstock Alberta 539 13
8ASD L3-7 Leana Finley Ackler/Finley California 515 17
8ASD L3-3 Toni Sakamoto Leung/Sakamoto Alberta 624 17
8ASD L2-19 Melissa Fuller Fuller/Fuller Texas 152 25
8ASD L2-7 Tenille Whitten Allen/Whitten Utah 720 33
8ASD L3-4 Chris Gentile Gentile/Mccormick Florida 442 17
8ASD L2-11 Andrea Wilson Wilson/Wilson British Columbia 186 33
8ASD L2-14 Diana (Lynn) Parsons Parsons/Parsons West Virginia 1044 33
8ASD L2-8 Michelle West Zygmunt/West Indiana 1465 33
8ASD W7-1 Greg Harada Jr Harada Jr/Huang California 16 2
8ASD L2-15 Mark Eifler Eifler/Nataraj Wisconsin 553 33
8ASD L2-12 Linda Asleson King/Asleson Montana 379 33
8ASD L2-10 Connie O'Heron Messer/O'Heron Wisconsin 348 33
8ASD L2-3 Harold Prine Prine/Fernandez Washington 430 33
8ASD L2-20 Carlos Avalos Avalos/Pulley Arizona 1094 25
8ASD L6-1 Gary Onomura Onomura/Moore Nevada 3
8ASD L5-1 Billy Sharp Sharp/Yim Texas 1273 5
8ASD L2-18 Robbie Lyng Lyng/Modelo California 879 25
8ASD L1-2 Cindy Yazzie DeWitt/Yazzie New Mexico 1326 49
8ASD L4-1 Gail Schaefer Hallett/Schaefer Ohio 184 9
8ASD L4-1 Brandon Hallett Hallett/Schaefer Ohio 184 9
8ASD W8-1 Alex Olinger Olinger/Lovely Ohio 983 1
8ASD L2-17 Bill Mason III Mason III/Daland Virginia 891 25
8ASD L5-2 Chris Honeman Padilla/Honeman Colorado 495 5
8ASD L2-6 Jeffrey Franklin Franklin/Benton Texas 1278 33
8ASD L3-6 Nicholas Marsolek Marsolek/Schilling Minnesota 214 17
8ASD L2-22 Bill Skinner Skinner/James Colorado 495 25
8ASD L5-2 Ray Padilla Padilla/Honeman Colorado 495 5


   
  Privacy Policy Terms of Use Contact Us